Sunshine Minting Stříbrná mince Linden Leaf (Lipový list) 1 oz 5 Marek 2022 Německo BU

1 824,75 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27608838
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Série Mythical Forest je vlajkovou lodí od Germania Mint, navazující na úspěch série slitků Germania a Allegories. Toto třetí vydání obsahuje krásný lipový list a je nabízeno v provedení Brilliant Uncirculated a Proof.
Obsahuje 1 unci jemného stříbra 0,9999.
Omezený náklad pouze 25 000 .
Třetí vydání série Germania Mint Mythical Forest.
Mince budou v Brilliant Uncirculated stavu a dodány v kapsli spolu s certifikátem pravosti.
Avers: Zobrazuje list lípy obklopený „LÍPOVÝM LISTEM – 1 oz – 999,9 JEMNÉ STŘÍBRNO.“
Rubová strana: Obsahuje dvouhlavého orla s vavřínovým věncem vlevo a vpravo, dole „GERMANIA“ a symbolické označení „5 MARK“.
Germania Mint Linden Leaf
Tloušťka: 2,8 mm
Průměr: 38,61 mm
Další v oblíbené sérii Mythical Forest od Germania Mint je Linden Leaf 2022. APMEX je hrdý na to, že nabízí vydání v variantách Silver BU a Proof s 25 000 a 500 kolovými ražbami. K dispozici je také extrémně omezená ražba zlata s pouze 100 vyrobenými koly.
V designu třetího vydání série Mythical Forest jsou začleněny různé historicky důležité prvky. Lípa, symbol života, ženskosti a vitality, je spojována s Freyjou, bohyní plodnosti a lásky. Strom byl často vysazován v centrech měst jako společné místo na oslavu lásky a míru. Jeho listy a květy se používaly v bylinné medicíně a říkalo se o nich, že mají úžasné léčivé vlastnosti. Kůra stromu prý přitahovala nemoci z těch, kdo se jí dotknou, a toto dřevo se také používalo k výrobě rakví, které posílaly ty, kteří odešli do posmrtného života v klidném spánku.
Dvouhlavý orel (dvouhlavý orel) je symbol římské mytologie spojený s Janem – bohem všeho původu, strážcem dveří, bran, průchodů a mostů, patronem smluv a spojenectví. Hlavy obrácené opačným směrem symbolizují minulost a budoucnost.

Mincovna

Přejít nahoru