Pressburg Mint Stříbrná mince Maltézský kříž €5 2023 Malta

1 294,30 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27667281 Kategorie:
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Maltský kříž z roku 2023 je nejnovější hlavní mezinárodní mincí s drahými kovy a APMEX jej má k dispozici exkluzivně jako první! Počáteční množství je omezené, takže si nenechte ujít tuto příležitost a buďte mezi prvními, kdo tuto minci vlastní.
Zajímavosti mincí:
Obsahuje 1 unci jemného stříbra 0,9999.
Mince budou dodány v ochranném obalu. Násobky 25 dodávány v tubách.
Avers: Kultovní maltézský kříž, složitě navržený, obklopený radiálními liniemi, které tento krásný design umocňují. Dále je zde datum vydání, kov, hmotnost a ryzost.
Rub: Obsahuje oficiální erb Malty v nominální hodnotě 5 EUR a oficiální vydávající orgán, Central Bank of Malta.
Chraňte své Silver ve skladu před nepříznivými účinky vlhkosti ve vzduchu přidáním těchto balíčků silikagelu k objednávce.
Přidejte tento maltský maltézský kříž ve stříbrné barvě 2023 do své sbírky ještě dnes!
Maltézský kříž
Maltézský kříž se v průběhu stovek let stal ikonickou součástí maltského dědictví a kultury. Nejčastěji je tento symbol spojován s maltézskými rytíři a nyní se používá na všem, od mincí až po loga různých organizací a institucí na mezinárodní úrovni. Původ kříže je diskutován, i když jedna běžná myšlenka je, že se vyvinul z kříže, který se obvykle nachází na mincích ražených v Italské republice Amalfi během 11. století. Oficiálně jej přijali johanitští rytíři v roce 1126 a stylisticky jeho původ ukazuje na kříže používané v křížových výpravách, které tehdy znali jako symbol „křesťanského válečníka“. Říká se, že body na kříži označují osm aspirací a závazků rytířů, „žít v pravdě, mít víru,
I když je tato mince moderní technologicky vyspělou mincí, její původ žije v naší historii. Maltézský kříž je mezinárodně uznávaným a zbožňovaným symbolem a spojuje minulost se současností, podobně jako mincovna, která vyrábí tento skvělý kousek. Pressburg Mint, také nazývaná Bratislavská Mincovna, sídlí v Bratislavě na Slovensku a oživuje tradiční historii staré mincovny země. Stejně jako maltézský kříž, tradiční se setkává s moderním s ražebními procesy, které jsou nejmodernější, ale s přesností a důrazem na kvalitu, které se v dnešním světě zřídka vyskytují.
Čistota:0,999
Tloušťka:2,8 mm
Průměr:38 mm
Rok: 2023

Mincovna

Přejít nahoru