Olivín - 3

Peridot

Peridot je drahokam, který se řadí mezi drahé kameny. Je to varieta minerálu olivín, který je znám svými žlutě zelenými až olivově zelenými odstíny. Peridotty jsou obzvláště populární pro své svěží a jiskřivé zelené barvy.

Peridotty se často používají ve šperkařství a jsou oblíbené pro svou krásu a dostupnost. Mohou být broušeny do různých tvarů, jako jsou šperky, náhrdelníky, náušnice a prsteny. Peridotty mají obvykle transparentní až průhlednou strukturu s dobrou lomivostí světla.

Tento drahokam se nachází v různých lokalitách po celém světě, včetně některých zemí jako je Egypt, Myanmar (Barma), Pákistán, Brazílie, Austrálie, USA a další. Každá lokalita může mít své specifické vlastnosti a charakteristiky peridotů.

Peridotty mají také některé kulturní a historické významy. Jsou spojovány s láskou, hojností a přírodní energií. V některých kulturách jsou považovány za symbol slunce a vnitřní síly.

Je však třeba poznamenat, že cena peridotů se liší v závislosti na kvalitě, velikosti, čistotě a původu kamene. Proto je při nákupu peridotu důležité se poradit s odborníkem a provést důkladnou kontrolu kvality, abyste získali autentický a hodnotný kámen.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru