Ametyst - 3.95 ct

Ametyst drahokam

Ametyst je oblíbený drahokam, který patří do rodiny křemene. Je známý pro svou fialovou barvu, od světle lila až po tmavě fialovou. Název „ametyst“ pochází z řeckého slova „ametystos“, což znamená „neopilý“. Ve starověku se věřilo, že nošení nebo držení ametystu může zabránit opilosti nebo intoxikaci.

Ametyst je široce používán ve šperkařství a v historii byl vysoce ceněn. Je považován za polodrahokam a často se používá jako hlavní drahokam v prstenech, náhrdelníkech, náramcích a dalších doplňcích. Drahokam se také používá pro dekorativní účely, jako jsou sochy, řezby a ozdobné předměty.

Kvalita a hodnota drahokamu ametystu jsou určeny faktory, jako je barva, čirost, brus a karátová hmotnost. Sytě fialové ametysty s vynikající čistotou a konzistentním rozložením barev jsou obecně považovány za cennější.

Je důležité si uvědomit, že i když mohu poskytnout obecné informace o drahokamech ametystu, nemohu poskytnout konkrétní podrobnosti nebo ceny o jednotlivých kusech nebo investicích. Pokud uvažujete o investici do ametystu nebo o nákupu ametystových drahokamů, doporučuji konzultaci s renomovaným prodejcem drahokamů nebo profesionálem v oblasti investic do drahokamů pro personalizované rady a vedení.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru