U.S. Mint Mince Logo Cadillac "La Mothe Cadillac" 1 oz

Cadillac

Cadillac je značka luxusních vozidel vlastněná General Motors (GM). Společnost byla založena v roce 1902 Henry M. Lelandem a pojmenována po Antoine de la Mothe Cadillac, zakladateli města Detroit. Cadillac je známý výrobou luxusních vozidel, která kladou důraz na pohodlí, výkon a nejmodernější technologie.

V průběhu let se Cadillac stal synonymem amerického luxusu a vybudoval si reputaci výrobcem stylových, inovativních vozů a SUV. Mezi oblíbené modely Cadillacu patří Cadillac Escalade (velké luxusní SUV), Cadillac XT5 a XT6 (střední SUV), Cadillac CT4 a CT5 (sedany) a vlajková loď Cadillac CT6.

Cadillac také dosáhl pokroku v technologii elektrických vozidel uvedením Cadillacu Lyriq, plně elektrického SUV. Cílem společnosti je přechod na plně elektrickou řadu do roku 2030 s plány na uvedení dalších elektrických modelů v nadcházejících letech.

Kromě svých vozidel nabízí Cadillac různé luxusní prvky a vybavení, včetně vyspělých bezpečnostních systémů, prémiových audiosystémů, vyspělých informačních a zábavních systémů a vysoce kvalitních materiálů v jejich interiérech. Značka se silně zaměřuje na poskytování vytříbeného zážitku z jízdy a je často spojována s luxusem, pohodlím a výkonem.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru