Mince - 2018 Tokelau 1 oz  $ 5 Leopardí žralok

Žralok

Žraloci jsou velryby, které jsou nejstarší skupinou žijících obratlovců a byly vyvinuty před více než 400 miliony let. Existuje více než 350 druhů žraloků, které se vyskytují v obou teplých a chladných vodách celého světa. Žraloci se liší svou velikostí, tvaru a způsobu života. Některé druhy, jako je bílý žralok, mohou dosáhnout délky 12 metrů a vážit až 7 tun. Malé druhy žraloka, jako je zlatý žralok, mohou dorůstat pouze do délky 20 cm.

Žraloci se živí rybami, korýši, měkkýši a někdy i jinými žraloky. Některé druhy jsou lovem, jiné se živí detritem. Někteří žraloci se dokonce mohou živit plastem. Žraloci jsou důležitými predátory v moři a regulují populace svých kořistí, které mohou být velmi cenné udržování ekosystémů.

Žraloci jsou vybaveni citlivými smysly, které jim umožňují najít kořist. Mnozí mají citlivé čichové orgány, které mohou detekovat malé koncentrace řas a krve ve vodě. Žraloci mají také velmi citlivé čichové orgány, které jim umožňují detekovat pohyb vody.

Žralok je obecně obávaným predátorem, i když jeho útoky na lidi jsou vzácné. Útoky žraloků mohou být způsobeny strachem nebo chybou identity. Kromě toho mnoho lidí považuje žraloky za nebezpečné, protože některé druhy mohou být velmi agresivní.

Žraloci jsou ohroženi v důsledku člověkem způsobeného úbytku jejich životního prostředí, častého lovu a komerčního využívání jejich kůží a kostí. Mnoho druhů žraloků je dnes ohroženo vyhynutím a některé z nich jsou na seznamu kriticky ohrožených druhů.

V roce 2018 země Tokelau vydalo stříbrnou minci 1 oz $ 5 Leopardí žralok.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru