U.S. Mint Mount Rushmore  2 oz

U.S. Mint

U.S. Mint je federální agentura, která je podřízena Ministerstvu financí Spojených států amerických. Zodpovídá za výrobu a distribuci peněz, kovových mincí a dalších mincí. Agentura byla založena v roce 1792 prezidentem George Bushem a má své sídlo ve Washingtonu DC.

U.S. Mint se zabývá výrobou peněz, kovových mincí a dalších mincí jako je například drahé kovy, které jsou určeny pro oběživo. Agentura také vyrábí mincové mince a medailony. Každoročně vyprodukuje více než 28 miliard mincí a peněz v různých hodnotách. U. S. Mint také připravuje a vydává razítka pro vládní účely.

U.S. Mint také provozuje několik muzeí, jako je například muzeum mincí v Filadelfii, muzeum mincí v Denveru, muzeum mincí v San Francisku a muzeum mincí v New Orleansu. Tyto muzea nabízejí návštěvníkům možnost prohlédnout si vzácné mince a historické artefakty.

U.S. Mint také zajišťuje různé programy, jako je například program „Mince pro školy“, který pomáhá financovat vzdělávací projekty v mateřských školách a středních školách po celém Spojených státech. Agentura také vyvíjí aktivity, které podporují vzdělávání veřejnosti o mincích.

V našem eshopu najdete mnoho stříbrných ale i zlatých mincí od mincovny U.S. Mint .

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru