Royal Mint The Royal Arms 2021 - 1 oz

The Royal Mint

Královská mincovna je oficiální mincovnou Spojeného království. Je zodpovědná za výrobu mincí a medailí pro Spojené království a další země a je jednou z nejstarších a nejuznávanějších mincoven na světě.

Královská mincovna se datuje do roku 886 n. l., kdy Alfréd Veliký založil mincovnu v Tower of London. V průběhu staletí se královská mincovna stala symbolem britské dokonalosti a její mince jsou velmi vyhledávané sběrateli a investory.

Královská mincovna vyrábí mince pro oběh ve Spojeném království, stejně jako mince a medaile pro jiné země. Vyrábí také pamětní mince a medaile k významným příležitostem a výročím. Kromě toho Královská mincovna vyrábí řadu zlatých mincí, které jsou oblíbené u investorů a sběratelů.

Královská mincovna také vyrábí řadu pamětních mincí a medailí pro zvláštní příležitosti. Tyto mince a medaile často obsahují vzory, které připomínají důležité osoby, události nebo úspěchy v britské historii.

Královská mincovna je známá svými vysokými standardy řemeslného zpracování a kvality. Je také známá svým inovativním designem a využitím nových technologií. Nedávno například vyrobila řadu mincí, které se vyznačují řadou nových bezpečnostních prvků, navržených tak, aby byly bezpečnější a obtížněji padělatelné.

Královská mincovna se nachází v Llantrisant ve Walesu a zaměstnává více než 1000 lidí. Je součástí skupiny Royal Mint Group, která zahrnuje také Royal Mint Museum, Royal Mint Experience a Royal Mint Education Centre.

Od této mincovny najdete v našem eshopu zlatoproradost.cz mnoho stříbrných a zlatých mincí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru