Ukrajina Boj Za Svobodu Stříbrná mince

Ukrajina se nachází ve válce s Ruskem od roku 2014, kdy Rusko anektovalo Krym a podnítilo proruské separatistické síly v Donbasu. Válka si dosud vyžádala přes 13 000 obětí a více než 1,5 milionu uprchlíků a vnitřně vysídlených osob.

V roce 2014 několik set prorusky smýšlejících separatistů zabralo mnohá města v Donbasu a snažili se je ovládnout. Rusko popřelo, že by mělo s událostmi cokoliv společného, ale většina mezinárodních pozorovatelů, zejména Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, uvedla, že má důkazy o tom, že Rusko poskytuje separatistům podporu.

V následujících měsících se boje rozšířily do celého Donbasu a začaly postupně omezovat místní obyvatele. V srpnu 2014 Rusko začalo otevřeně podporovat separatisty, poskytujíc jim vojenskou techniku a posádky. V důsledku toho se boje rozšířily do dalších oblastí Ukrajiny a vyústily v mezinárodní konflikt.

V prosinci 2014 se Rusko dohodlo s Ukrajinou a ostatními mezinárodními partnery na zastavení palby a zahájení mírových jednání. V tomto roce se dohoda nakonec podařilo dosáhnout, ale boje se občas obnovily a Ukrajina i dále bojuje se separatisty a ruskou armádou.

V současnosti se boje omezily na území Donbasu, ale Ukrajina i nadále čelí ruským hybným silám na Krymu a v jiných částech Ukrajiny. Mezinárodní společenství i nadále vyvíjí tlak na Rusko, aby ukončilo svou podporu separatistickým silám a vrátilo Ukrajině kontrolu nad Krymem a jinými oblastmi.

Stříbrná mince Boj Za Svobodu o váze 1 Oz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru