Terakotoví válečníci

Terakotoví válečníci jsou slavné vojenské sochy nalezené v Číně. Tyto sochy jsou součástí hrobky prvního čínského císaře Qin Shi Huanga, který vládl v letech 246 až 210 před naším letopočtem. Sochy jsou vytvořeny z pálené hlíny a představují vojáky, koně, válečné vozy a další vojenskou výbavu.

Terakotová armáda byla objevena v roce 1974 poblíž města Xi’an v provincii Shaanxi v Číně. Sochy jsou známé svou velikostí, detaily a realistickým ztvárněním. Každá socha je jedinečná a má individuální rysy, což naznačuje, že byly vytvořeny podle skutečných vojáků. Odhaduje se, že celá armáda obsahuje více než 8 000 soch.

Terakotová armáda byla vytvořena jako ochrana hrobky císaře Qin Shi Huanga v posmrtném životě. Je považována za jednu z nejvýznamnějších archeologických nálezů 20. století a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Terakotoví válečníci jsou důležitou historickou památkou a symbolizují sílu a moc starověké Číny. Jsou velmi populární turistickou atrakcí a přitahují návštěvníky z celého světa. Mnoho soch je vystaveno v muzeu Terakotové armády v blízkosti místa jejich objevení, ale i nadále se provádí archeologické práce a odhalují se další sochy a artefakty.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru