Perth Mint Street Fighter II 30. výročí: Vega 1 Oz

Street Fighter 

Street Fighter je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších her všech dob. Street Fighter, vyvinutý a publikovaný společností Capcom, zplodil řadu pokračování, spin-offů a crossoverů. Série se rozjela na konci 80. let a od té doby je základem žánru bojových her.

Původní Street Fighter, vydaný v roce 1987, uvedl hráče do světa bojových her. To představovalo dvě hratelné postavy, Ryu a Ken, kteří se postavili proti různým počítačově ovládaným protivníkům. Hráči si mohli vybrat z různých speciálních pohybů a komb, aby porazili své protivníky. Hra měla obrovský úspěch a dala vzniknout několika pokračováním a vedlejším produktům, včetně Street Fighter II: The World Warrior (1991) a Street Fighter Alpha (1995).

Série Street Fighter se od té doby stala globálním fenoménem, turnaje a soutěže se konají po celém světě. Postavy a hratelnost Street Fighteru se postupem času vyvíjely, ale základní mechanismy zůstávají stejné. Od klasické 2D bojové akce původní hry až po 3D grafiku a vylepšenou hratelnost Street Fighter IV (2008), série má pro každého něco.

Série byla také adaptována do řady dalších médií, včetně komiksů, filmů a animovaných seriálů. Street Fighter se stal kulturním fenoménem a jeho postavy, pohyby a příběhy se staly součástí populární kultury. Ať už jste fanoušek staré školy nebo nováček v seriálu, Street Fighter má pro každého něco.

Jste fanouškem hry , neváhejte si objednat stříbrnou minci s tématikou Street Fighter.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru