Niue Island SPARŤANÉ

Sparta

Sparta byla antická městská stát v jižní části Řecka, která byla založena kolem roku 1000 př.n.l. Město se rychle stalo známým pro svůj vojenský systém, který byl založen na vojenském odvětví a na výchově občanů. Byla to jedna z největších měst starověkého Řecka a jedna z nejvlivnějších.

Sparta měla nejštědřejší vojenský systém ze všech měst. Bylo založeno na vojenském vzdělávání a výcviku, které bylo zavedeno kolem roku 650 př.n.l. Vojáci se učili umění boje, základům vojenských strategií a vůdcovství.

Sparta byla také známá pro svou silnou politickou a obchodní síť. Mělo mnoho aliancí a dlouhé období míru. To jí pomohlo rozšířit svůj vliv do celého Středomoří.

V roce 371 př.n.l. Sparta pod vedením královny Chilonidy porazila město Tebe v bitvě u Leuktra a stala se nejsilnějším městem v regionu. To vedlo k mnoha válkám a vojenským tažením.

Sparta byla známá pro svou disciplínu a vojenskou sílu. Jeho vojáci byli proslulí pro svou odvahu a schopnost bojovat v nepříznivých podmínkách. Byli také proslulí pro tvrdou výchovu, která byla založena na cvičení, výcviku a disciplíně.

Sparta byla také známá pro svou kulturu a umění. Mělo mnoho uměleckých a literárních děl, které jsou dodnes známé. Kultura byla založena na úctě k Bohu, víře v bohy a na lásce ke svobodě.

Sparta byla porazena ve Velké makedonské válce v roce 338 př.n.l. po bitvě u Leuctry. Pak bylo město ovládnuto Římany. Jednou z největších památek starověké Sparty je Akropole, která byla postavena během 5. století př.n.l.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru