Royal Mint Mince Music Legends: The Rolling Stones 1 oz

Rolling Stones

Rolling Stones byli jednou z nejvlivnějších a nejikoničtějších kapel všech dob. Od jejich raného rock and rollu založeného na blues až po jejich pozdější psychedelický zvuk, Rolling Stones pokryli mnoho žánrů a epoch hudby.

Skupina vznikla v Londýně v roce 1962 a její původní sestava zahrnovala Mick Jagger na vokálech, Keith Richards na kytaru, Brian Jones na kytaru, Bill Wyman na baskytaru a Charlie Watts na bicí. Počáteční úspěch skupiny byl z velké části způsoben jejich manažerem Andrewem Loogem Oldhamem, který dokázal zúročit osobnost mladých Stones jako „bad boy“. Oldham dokázal použít tisk k vytvoření image „tvrdého chlapa“ pro kapelu, což jim pomohlo získat obrovskou sledovanost.

V průběhu 60. let Rolling Stones vydali několik alb a singlů, které se později staly klasikou rocku. Hity jako „Satisfaction“, „Paint it Black“, „Jumpin‘ Jack Flash“ a „Gimme Shelter“ mezi mnoha dalšími obsahovaly typický zvuk Rolling Stones. Úspěch kapely pokračoval do 70. let a dále, přičemž alba jako Sticky Fingers, Exile On Main St. a Some Girls byla všechna významným komerčním úspěchem.

Rolling Stones pokračují v koncertování a tvoří hudbu dodnes, což z nich dělá jednu z nejdéle fungujících a nejúspěšnějších kapel v rockové historii. Jejich vliv na hudbu nelze přeceňovat, protože nespočet kapel a umělců uvedlo Rolling Stones jako vliv nebo inspiraci. The Rolling Stones byli uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame a byli oceněni několika cenami Grammy.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru