Mince :VSTUP ČR DO SCHENGENSKÉHO PROSTORU - AG

Vstup ČR do Schengenu

Vstup České republiky do Schengenského prostoru byl oficiálně schválen 21. prosince 2007 a začal platit od 21. prosince 2007. Vstup České republiky do Schengenského prostoru byl důsledkem vyjednávání mezi Českou republikou a ostatními členskými státy EU. Vstup do Schengenského prostoru umožnil občanům ČR volný pohyb v rámci Schengenu, což znamená, že občané ČR mohou cestovat do jiných členských států Schengenu bez víz nebo jiných povolení.

Vstup České republiky do Schengenského prostoru také znamenal zrušení všech hraničních kontrol mezi Českou republikou a dalšími členskými státy EU. Znamenalo to také, že česká policie může provádět kontroly na všech hranicích Česka a jiných členských států Schengenu.

Vstup ČR do Schengenského prostoru znamenal také zrušení povinnosti občanů ČR, aby při cestování do jiných členských států Schengenu nesli s sebou pasu. Namísto toho mohou občané ČR cestovat s jiným dokladem totožnosti, jako je občanský průkaz nebo cestovní pas.

Vstup ČR do Schengenského prostoru přinesl mnoho výhod občanům ČR. Občané ČR mohou cestovat do jiných členských států Schengenu bez víz nebo jiných povolení, půjčovat si peníze v jiných členských státech a podnikat obchody bez obav z překážek.

Vstup České republiky do Schengenského prostoru byl také krokem k posílení bezpečnosti v zemi. Česká policie může nyní provádět kontroly na všech hranicích ČR a jiných členských států Schengenu a zabránit nelegální migraci.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru