Monnaie de Paris Stříbrná mince Napoleon 14

Napoleon mince

Stříbrná mince Napoleon byla vyrobena v roce 1811 jako součást stříbrné měny Francie. Jednalo se o první velkou emitovanou minci Francie, která byla vydána po smrti krále Ludvíka XVI.

Mince byla vyrobena z původního stříbrného slitku a měla hmotnost 25 gramů. Na jedné straně mince byla zobrazena hlava Napoleona Bonaparte se jeho tituly, zatímco na druhé straně byl zobrazen koník s napoleonskou lebkou. Mince byla vyrobena v různých hodnotách, včetně 5, 10, 20, 40 a 80 franků.

Mince byla velmi populární a bylo jich vyrobeno mnoho. Bylo to také jedno z nejznámějších děl napoleonského umění. Mnoho historiků se domnívá, že mince byla vyrobena jako symbol napoleonského úspěchu a měla být využita k propagaci Napoleonova režimu.

V současné době jsou stříbrné mince Napoleon stále oblíbenou sběratelskou komoditou. Existuje několik různých verzí mince, které se liší podle stáří, stavu a hodnoty. Některé z nich jsou velmi vzácné a cenné.

Kromě toho existují i repliky těchto měn, které jsou vyrobeny z mědi a mohou být výhodným způsobem sbírání. I když se repliky měn mohou lišit od originálů, jsou stále oblíbené mezi sběrateli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru