Smaragd - 1

Smaragd

Smaragd je jednou z nejvzácnějších drahých kamenů na světě. Je to jedna z drahokamů z rodiny berylu, které zahrnují smaragd, alexandrit, heliodor, bixbit a morganit. Smaragd je známý svou zelenou barvou, která se pohybuje od světle zelené až po tmavozelenou. Těžba smaragdů se provádí na celém světě, včetně Brazílie, Kolumbie, Afriky a některých částí Indie.

Hodnota smaragdu je určena podle několika faktorů, včetně jeho čistoty, barvy, velikosti a tvaru. Kvalita smaragdu se odráží v tom, jak čistý je jeho lesk a jak intenzivní je jeho zelená barva. Čím čistší a intenzivnější je zelená barva, tím vyšší je jeho hodnota. Smaragdy s velkými velikostmi a těmi, které mají neobvyklé tvary nebo vzory, jsou obvykle ceněny vyšším.

Využití smaragdu je široké. Je oblíbenou součástí šperků a je obvyklé, že jsou vytrhány z fasetovaných kamenů nebo náhrdelníků. Smaragdy jsou také často používány v mnoha kulturách jako amulet, aby zabránil zlu a poskytl ochranu. Smaragdy také často vytvářejí předměty jako jsou prsteny, náušnice a náhrdelníky.

Smaragd je také oblíbeným kamenem v astrologii a numerologii. Bylo zjištěno, že smaragd je úzce spojen s láskou a harmonii, což je pro mnoho lidí velmi důležité. Smaragd je také oblíbeným kamenným pro řemeslníky, kteří vytvářejí krásné drahé kameny, které se používají pro výzdobu interiérů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru