UNITED STATES MINT Mince :1986-S Socha svobody $ 1 Stříbro Proof

Socha svobody

Socha svobody, je slavným symbolem nacházejícím se ve Spojených státech. Socha svobody je kolosální neoklasicistní socha, která stojí na Liberty Island v New York Harbor, ve městě New York. Byl to dar od lidu Francie Spojeným státům a byl zasvěcen 28. října 1886.

Socha svobody, kterou navrhl francouzský sochař Frédéric Auguste Bartholdi, s kovovou konstrukcí navrženou Gustavem Eiffelem, představuje Libertas, římskou bohyni svobody. Socha je vyrobena z měděných plechů sestavených na konstrukci ocelových podpěr. Je vysoký asi 305 stop (93 metrů) včetně podstavce a zobrazuje ženskou postavu v rouchu, která v pravé ruce drží pochodeň a v levé ruce desku, na které je napsáno datum americké deklarace nezávislosti, červenec. 4, 1776.

Socha svobody se stala univerzálním symbolem svobody a demokracie, představující ideály svobody, demokracie a příležitostí. Přivítalo miliony přistěhovalců připlouvajících do Spojených států po moři a stalo se symbolem naděje a nového začátku pro ty, kteří hledají lepší život.

Sochu a její okolí spravuje National Park Service jako součást Národního památníku Socha svobody a je oblíbenou turistickou atrakcí, kterou každoročně navštíví miliony lidí z celého světa.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru