Münze Österreich Mince :RICHARD I. LVÍ SRDCE 2009

Richard Lví srdce

Richard Lví srdce (1157–1199) byl legendární anglický panovník a válečník středověku. Byl proslulý svou statečností a dovednostmi v bitvě a dnes je připomínán jako jeden z nejslavnějších králů v britské historii.

Richard se narodil v Oxfordu v Anglii a byl synem anglického krále Jindřicha II. a Eleonory Akvitánské. Byl známý jako Richard Coeur de Lion („Richard Lví srdce“) pro svou odvahu a vedení v bitvě.

Richard byl efektivním vojenským vůdcem a vůdcem třetí křížové výpravy, která se pokusila získat zpět Svatou zemi z muslimské nadvlády. Byl také zkušeným diplomatem, vyjednával s křesťanskými i muslimskými vládci na Blízkém východě.

Richardova nejslavnější bitva byla proti Saladinovi, muslimskému vládci Egypta. Byl také důležitou postavou při vyjednávání smlouvy z Jaffy, která ukončila třetí křížovou výpravu.

Richard je dnes připomínán jako skvělý vůdce, který byl ochoten riskovat svůj život pro větší dobro. Byl oddaným křesťanem a symbolem anglické odvahy a síly. Je připomínán v populární kultuře a literatuře a jeho příběh se dodnes vyučuje ve školách.

Rakouská mincovna Münze Österreich vydala v roce 2009 stříbrnou minci RICHARD I. LVÍ SRDCE v nákladu 40 000 ks

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru