Silver Shield Ručně vylévaná mince -  Scarab Beetle

Skarabeus

Skarabeus je obecné označení pro celou skupinu červů, kteří patří do čeledi Scarabaeidae a jsou známí pro svůj zvláštní způsob prožívání života. Jsou hlavním zdrojem potravy pro mnoho ptáků, savců a jiných bezobratlých živočichů. Skarabeové se vyskytují po celém světě a jsou hlavním článkem ekosystému, protože pomáhají při rozkládání organických odpadů a recyklace obnovitelných zdrojů.

Skarabeové se liší od ostatních červů tím, že mají kroužkovitý tvar, mají silnou schopnost kopání a zpravidla mají silné zahnuté klíny, které je pomáhají kopat a hrabat. Jsou ve velikosti od malých až po velké a jejich barva se může lišit od růžové až po hnědou.

Skarabeové obvykle žijí v podzemních komůrkách, které si samy vyhloubí, a živí se hlavně mrtvou rostlinnou hmotou. Někteří skarabeové obývají půdu, jiní žijí v trávě nebo v kůře stromů. Skarabeové jsou významní pro ekosystém tím, že přispívají k rozkladu organických odpadů a tím pomáhají udržovat čistotu prostředí.

Skarabeus je také velmi významný ve světě umění, protože jeho tvar byl často zobrazen na staroegyptských sochách a náhrdelnících. Skarabeus je také hlavním symbolem síly, životnosti a odolnosti.

Vyobrazení Skarabeus najdete na mnoha stříbrných a zlatých mincí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru