Royal Canadian Mint Puma Predator 1 Oz

Puma americká

Puma americká (Puma concolor couguar) je velká přežvýkavá šelma, která se vyskytuje v Severní a Jižní Americe. Jedná se o největšího z příbuzných klasického pumy, který může dosahovat délky až 2 metry a váhy do 45 kilogramů. Pumy obecně patří do skupiny zvířat zvané končetinatci, často označované jako velká kočkovitá zvířata.

Puma americká se obvykle vyskytuje na místech, která jsou lesnatá nebo alespoň částečně porostlá křovinami. Jeho domovinou jsou také stepi, pouště, kopce a horské oblasti. Tato šelma se může chovat velmi různorodě a je schopna přizpůsobit se široké škále prostředí.

Puma americká je vcelku samotářské zvíře, které se obvykle živí hlodavci, ptáky a drobnými savci. Může však lovit i větší zvířata, jako jsou jeleni a jiní velcí savci. Když se puma americká setká s člověkem, je schopná útěku nebo napadnutí.

Puma americká se někdy označuje jako puma, puma kougar, puma kougarová, kougar, kougarová, nebo jen kougar. Tento druh pumy je v současnosti zahrnut v Červené knize IUCN jako ohrožený.

Mincovna Royal Canadian Mint vydala stříbrnou minci Puma o váze 1 Oz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru