The Royal Canadian Mint Stříbrná mince Maple Leaf 1 Oz

Maple leaf

Maple Leaf mince jsou jednou z nejznámějších zlatých a stříbrných mincí světa. Byla vydána v roce 1979 kanadskou mincovnou, a od té doby se stala jednou z nejpopulárnějších zlatých a stříbrných investičních měn. Mince je pojmenována podle kanadského listu javoru, který je národním symbolem Kanady. Mince má v průměru 33,93 mm a je vyrobena z 24 karátů zlata, 0,999 čistého stříbra o váze 1 oz v průměru 38 mm Mince je oboustranně leštěna a patří mezi nejčistší zlaté mince, protože obsahuje 99,99% čistého zlata či stříbra.

Na jedné straně mince je vyobrazen kanadský list javoru, který je doprovázen nápisy „Kanada“ a „Fine Gold 1 oz Or pur“. Druhá strana mince má vyobrazenu královnu Alžbětu II. Středová část je obklopena nápisy „Elizabeth II“ a „50 Dollars“. Mince je chráněna pouzdrem z plastu, které je vytvořeno tak, aby byla chráněna před poškozením.

Kromě toho, že je Maple Leaf mince populární investiční mince, je také velice oblíbená sběrateli. Její vysoká čistota je atraktivní pro sběratele, protože zaručuje, že mince zůstane stejná, jak byla vydána. Také je oblíbená kvůli svému vzhledu a historickým odkazům, které nese.

Maple Leaf mince může být dobrá volba pro investory, protože její cena je stabilní a není těžké ji nakupovat a prodávat. Investoři si mohou být jisti, že jejich investice bude zůstat bezpečná. Také je dostupná po celém světě, ale její cena se může lišit v závislosti na trhu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru