The Perth Mint Australia Čínský Nový rok Čínský Nový Rok 2019 1 Oz

Čínský drak

Čínský drak je velmi hojně zobrazovaným symbolem v čínské kultuře. Je to mocné, moudré a dobrotivé stvoření, které je obecně považováno za silného ochránce. Čínský drak se objevuje v mnoha příbězích, legendách a obřadech, které se v Číně úzce spojují s oslavou úspěchu, štěstí a prosperity.

Čínský drak je oblečen v červené, zlaté a modré barvě, které symbolizují štěstí, bohatství a mír. Jeho tělo je pokryto šupinami, které symbolizují moudrost a sílu. Má také čtyři končetiny, což symbolizuje jeho schopnost pohybu.

Čínský drak je obecně považován za symbol štěstí, bohatství a moudrosti. Symbolizuje rovněž sílu a odvahu, což je důvod, proč se často objevuje na čínských vlajkách a vlajkách obchodních lodí. Čínský drak je také často využíván jako symbol pro rodinu a je zobrazován jako věčný ochránce.

Čínský drak je také velmi často spojován s počasím a věří se, že draci mohou ovládat počasí. Legendy říkají, že čínský drak může přivolat déšť a tím udržet čínskou úrodu živou.

V čínském umění je čínský drak velmi hojně zobrazován. Byl zobrazován v mnoha obrazech, sochách a výzdobách. Čínský drak se také často objevuje na čínských obrázcích a kresbách.

Vzhledem k tomu, že čínský drak je jedním z nejpopulárnějších symbolů v čínské kultuře, je jeho symbolika hluboce zakořeněná ve společnosti. Často se objevuje v čínském umění a mnoho domácností má jeho symbolické obrazy a sochy. Čínský drak je také často viděn během oslav, festivalů a obřadů, které symbolizují úspěch, štěstí a prosperity.

Mnoho mincoven vyobrazuje čínského draka na stříbrných mincí. Právě tyto mince se těší velkému zájmu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru