Royal Mint Stříbrná mince Korunovace Jeho Veličenstva Stříbrná mince 5 GBP 2023 GB

5 613,50 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27792912
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Toto stříbrné vydání z roku 2023 v hodnotě 5 liber od The Royal Mint oslavuje korunovaci Jeho Veličenstva krále Karla III. Tato mince je součástí sbírky, která obsahuje oficiální ražený portrét Jeho Veličenstva krále.
Podobizna krále Karla III. vytvořil Martin Jennings a byla osobně schválena Jeho Veličenstvom. Podle tradice směřuje králův portrét doleva, což je opak královny Alžběty II.
Zajímavosti mincí:
Rok:2023
Označení:5 liber
Obsah kovu:0,841 trojské unce
Čistota:0,925
Průměr:38,61 mm

Každá mince je vyražena v mincovním stříbře a dokončena podle standardu Proof.
Dodává se ve výstavní krabici s certifikátem pravosti.
Avers: Obsahuje oficiální ražený portrét Jeho Veličenstva krále Karla III. od Martina Jenningse.
Reverse: Představuje návrh slavného mincovního umělce Timothyho Noada.
Garantováno The Royal Mint.
Oslava korunovace Jeho Veličenstva krále Karla III.
Korunovace Jeho Veličenstva krále Karla III. představuje začátek nové kapitoly pro britskou královskou rodinu a Spojené království. Jeho Veličenstvo král je prvním britským panovníkem, který byl korunován v 21. století, a posunul monarchii vpřed do nového karolského věku. Poslední karolskou érou byla éra Karla II., jehož navrácení na trůn se uskutečnilo v roce 1660. Král Karel III., signalizující výhledovou vládu, se rozhodl při ražbě mincí používat jméno „Charles“ spíše než latinský ekvivalent „Carolus“. a být korunován během stejného ceremoniálu jako Její Veličenstvo The Queen Consort.

je oficiální mincovnou Spojeného království a má bohatou historii přesahující 1100 let. Mincovna nabízí jedinečné a inovativní produkty k oslavě tradic a okamžiků a nabízí širokou škálu sběratelských a investičních mincí. Jsou dobře známé svými vlajkovými produkty Britannia a také vyrábějí ražení mincí pro Spojené království.

Mincovna

Přejít nahoru