Royal Mint Stříbrná mince Britannia NGC GEM BU ER (Queen Label) 1 Oz 2023 GB

1 802,50 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27793186
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Tato zapouzdřená Britannia z NGC ve stavu GEM BU a označení Early Release byla vydána na oslavu života a odkazu Jejího Veličenstva královny Alžběty II na počest jejích 70 let služby Spojenému království a Commonwealthu.
Zajímavosti mincí:
Rok: 2023
Třída:NGC
Označení:2 libry
Obsah kovu:1 trojská unce
Čistota:0,999
Tloušťka:3 mm
Průměr:38,61 mm

Obsahuje 1 unci jemného stříbra 0,999.
Vyznačuje se gilošovaným designem lícní strany královské mincovny.
Avers: Zobrazení Jejího Veličenstva královny Alžběty II spolu s nominální hodnotou 2 libry a datem roku 2023.
Reverse: Představuje mezinárodně uznávanou postavu Britannie stojící pevně proti silné vichřici. Její obraz symbolizoval britskou sílu a integritu při ražení mincí od římských dob.
Suverénní mince podporovaná britskou vládou.
Královská mincovna vydala minci 2023 ve své oblíbené sérii Silver Britannia, která obsahuje moderní i starověké bezpečnostní prvky.
Oslava života a odkazu Jejího Veličenstva královny Alžběty II
Její Veličenstvo zdědilo trůn v pouhých 25 letech a vládlo dalších 70 let. Postavení královny Alžběty coby nejdéle vládnoucího panovníka zůstávalo v dobách nejistoty neustálým zdrojem síly. Vedla poválečnými útrapami, přechodem z Impéria do Commonwealthu, koncem studené války a vstupem Spojeného království do Evropské unie a z Evropské unie. Reformovala monarchii a učinila kroky k zapojení veřejnosti procházkami, královskými návštěvami a účastí na veřejných akcích. Možná to byla právě tato úroveň angažovanosti a síly charakteru, pro kterou je Její Veličenstvo nejvíce vzpomínáno. Při oslavě svého platinového jubilea v červnu 2022 Její Veličenstvo řeklo: „Neznám jediný recept na úspěch.

Mincovna

Přejít nahoru