9Fine Mint Stříbrná mince Muhammad Ali 1 Oz 2023 Niue BU

1 273,08 

Dostupnost: Skladem

Katalogové číslo: 27667292
  • Nečekejte, zítra už může být dražší!
  • Více než 2ks? Před platbou vám objednávku nejprve potvrdíme.

Každá mince obsahuje 1 unci jemného stříbra 0,999.
První vydání s Muhammadem Alim.
Omezená ražba pouze 15 000 mincí, dodávaná v prémiovém provedení BU .
Avers: Obsahuje portrét Muhammada Aliho v jeho typické boxerské póze s rukavicemi a ikonickými boxerskými šortkami spolu s logem jeho oficiálního jména.
Zadní strana: Obsahuje siluetu boxerského ringu spolu s pečetí národa Niue, denominací, rokem vydání a testem.
Muhammad Ali
Označení:2 dolary
Čistota:0,999
Průměr:39 mm
Muhammad Alije všeobecně považován za největšího boxera všech dob. Jako sportovec otřásl světem svými dovednostmi, grácií, vášní a vtipem. Dosáhl tří světových šampionátů v boxu v těžké váze a měl neuvěřitelnou bilanci 57-5. Jako humanitární pracovník byl otevřeným bojovníkem a neúnavným zastáncem náboženských a občanských práv. Byl to odpůrce z důvodu svědomí, který svou bitvu dovedl až k Nejvyššímu soudu a vyhrál. Jako šampion, jeho oddanost prosazování respektu, naděje a porozumění inspirovala a pomohla lidem na celém světě dosáhnout jejich vlastní velikosti.
 
Síla Aliho
Uprostřed všeho toho zmatku ve světě bychom udělali dobře, kdybychom si vzpomněli na Muhammada Aliho. Nejenže byl „Největším ze všech dob“ v ringu, byl jedním z nejvíce inspirativních hlasů – povznesl se do globálního ikonického statusu pro lidi všech barev po celém světě. Muhammad Ali přesahuje sport, kulturu a čas. Svým odporem vůči konvencím a vlastní vládě donutil společnost konfrontovat pocity týkající se občanských práv, rasy, náboženství a války. Trojnásobný mistr světa v těžké váze vyhrál mnoho bitev v ringu i mimo něj. Aliho život ilustruje důležitou roli, kterou může mít šampion v těžkých časech. Ali ohromil svět svými oslnivými pěstmi, nehoráznou prací nohou, troufalými rýmy a vášní pro život, ale především jeho dodržování zásad z něj udělalo kulturní ikonu a jednu z nejoblíbenějších sportovních postav všech dob. Ale to je jen polovina příběhu. Hluboce duchovní a komplexní Ali byl mužem, který předběhl svou dobu, dal nový význam slovu „odvaha“ a navždy změnil koncept toho, co dělá šampiona.

Mincovna

Přejít nahoru