New Zealand Mint

New Zealand Mint je mincovna se sídlem na Novém Zélandu. Byla založena v roce 1967 a je jednou z nejstarších a nejúspěšnějších mincovních firem na světě. Je známá pro výrobu kvalitních mincí, medailí, medailí a bullionových produktů.

Mince New Zealand Mint jsou k dispozici ve všech hlavních měnách a jsou vyrobeny z různých kovů, včetně zlata, stříbra, bronzu a mědi. Mince jsou často dekorovány jedinečnými obrázky, které odrážejí Nový Zéland a jeho kulturu.

New Zealand Mint také vyrábí mince věnované událostem a osobnostem. Například, v roce 1988 vydali speciální mince věnované oslavě 200. výročí narození Williama Shakespeara. Další speciální mince vyrobené mincovnou byly věnované jubileu královny Alžběty II. a založení Nového Zélandu.

New Zealand Mint vyrábí také mince věnované jiným světovým událostem, jako je například 50. výročí OSN. Kromě toho vyrábí mince s obrázky zvířat a rostlin, které jsou typické pro Nový Zéland.

New Zealand Mint je také známá pro výrobu bullionových produktů, jako jsou zlaté a stříbrné mince a slitky. Tato produkty slouží především jako investiční nástroje a jsou velmi oblíbené mezi sběrateli a investory po celém světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru