9Fine Mint NASA Retro Worm Logo 1 oz

NASA

NASA nedávno oznámila výběr tří nových vědeckých výzkumů k prozkoumání Měsíce a mimo něj v rámci svého programu Artemis. Tyto tři výzkumy zahrnují inovativní misi CubeSat, experiment zkoumající interakci magnetického pole Měsíce se slunečním větrem a robotické vozítko pro průzkum jižního pólu Měsíce.

Mise CubeSat je součástí programu Lunar Trailblazer, který je navržen tak, aby demonstroval inovativní přístupy k průzkumu hlubokého vesmíru. CubeSat bude první misí CubeSat, která proletí za oběžnou dráhu Země a bude sloužit k mapování povrchu Měsíce ve třech rozměrech.

Experiment, který má zkoumat, jak magnetické pole Měsíce interaguje se slunečním větrem, bude provádět sonda Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer (LADEE). LADEE poskytne vědcům údaje o magnetickém prostředí Měsíce, které lze využít k lepšímu pochopení vlivů kosmického počasí na měsíční prostředí.

Nakonec robotické vozítko s názvem Resource Prospector prozkoumá oblast jižního pólu Měsíce. Mise se bude snažit identifikovat a charakterizovat potenciální ložiska vodního ledu a také se pokusí určit, zda by některá z těchto nalezišť mohla být použita jako zdroj. Rover také shromáždí vzorky lunárního regolitu, které by mohly poskytnout pohled do rané historie Měsíce.

Tato vyšetřování jsou součástí pokračujícího úsilí NASA prozkoumat Měsíc a mimo něj v rámci programu Artemis. Cílem programu je zajistit trvalou lidskou přítomnost na Měsíci a použít jej jako odrazový můstek k hlubšímu průzkumu sluneční soustavy.

Nabízíme stříbrné mince o váze 1 oz s logem NASA.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru