Mořská želva

Mořské želvy jsou obecní skupinou obojživelných plazů, které žijí v mořích po celém světě. Existuje více než 7 druhů mořských želv, které se liší velikostí a vzhledem. Všichni mají krunýř, který jim pomáhá plavat a brání jim před predátory. Mořské želvy jsou většinou konzumenti nízkého stupně, což znamená, že se živí různými druhy krabů, mušlí, ryb a dalších malých mořských živočichů.

Mořské želvy jsou obecně velmi ohrožené, protože se stále stávají oběťmi lovu. Jsou také ohroženy tím, že jejich životní prostředí je narušováno lidskou činností. Mnoho druhů mořských želv je na pokraji vyhynutí, protože jejich populace jsou stále více zmenšovány.

Existuje několik organizací, které se snaží ochránit mořské želvy. Tyto organizace se snaží omezit lov mořských želv, zlepšovat jejich životní prostředí a zvyšovat informovanost veřejnosti o jejich ohrožení.

Mořské želvy jsou fascinující a jedinečné stvoření, které si zaslouží naši ochranu. Pokud se lidé budou více zajímat o jejich ochranu, mohou tento ohrožený druh zachránit.

Mincovna Pobjoy Mint vydává sérii stříbrných mincí Mořská Želva 1

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru