The Perth Mint Australia Perth Mint 1 oz stříbrná mince KANGAROO

Kangaroo

Kangaroo je obecné označení pro několik druhů velkých suchozemských savců, kteří se řadí do čeledi klokanovití a pocházejí z Austrálie. Jsou to klokani, wallaby, wallaroo, kangaroo rat a další. Všichni jejich členové mají společné charakteristické rysy, jako je schopnost skákat a skákat a mají přední a zadní nohy, které se používají k pohybu.

Kangaroo je silně spojeno s Austrálií. Jeho obrázek se stal symbolem země a je často zobrazován na různých australských známkách, dolarových bankovkách a vlajkách.

Kangaroo je herbivor a jeho strava se skládá z trávy, listů a dalších rostlin. Jeho oblíbenou potravou jsou vejce, která si klokan nosí v marsupiu na svém břiše.

Kangaroo má velmi silný přístup k socializaci a žije ve skupinách, kde se může stát, že jeden velký samec bude dominantním jedincem. Tato skupina se nazývá „mob“.

Kangaroo je národním symbolem Austrálie a je jedním z nejpopulárnějších zvířat v zemi. Je také velmi populární v celém světě a často se objevuje ve filmech, kreslených filmech a pohádkách.

Australská mincovna The Perth Mint razí stříbrné a zlaté mince které se jmenují Kangaroo a jsou velice žádané mezi sběrateli po celém světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru