Mléčná dráha

Mléčná dráha je náš domovský galaktický systém. Je to soustava hvězd, oblaků mezihvězdného plynu a prachu, planetárních systémů a astronomických objektů, které se nacházejí ve vzdálenosti od Země jen několik set až několik tisíc světelných let. Mléčná dráha je druh spiralové galaxie, která je tvořena ohromným množstvím hvězd, mezi kterými jsou oblaka mezihvězdného plynu a prachu.

V naší galaxii se nachází přibližně 200 miliard hvězd, z nichž Slunce je jednou z nich. Slunce se nachází ve spirále, která se nazývá Orionový pás, která je nejvíce hustě osídlena hvězdami. Naše galaxie je po obvodu přibližně 100 000 světelných let. Naše galaxie se nachází ve vesmírné bublině, kterou tvoří řada jiných galaxií, které obklopují Mléčnou dráhu.

Mléčná dráha je místem, kde se většina astronomických objektů nachází. V naší galaxii je několik planetárních systémů, které jsou tvořeny planetami, kometami, asteroidy a dalšími objekty. Také zde najdeme několik mezihvězdných oblaků, které jsou tvořeny prachem a plynem. Některé z těchto oblaků jsou místy, kde se mohou vyvíjet nové hvězdy.

Mléčná dráha je velmi důležitou součástí vesmíru a jeho obyvatelé by měli být vděčni za možnost prozkoumávat tento vzdálený a fascinující systém.

Stříbrná mince mléčná dráha byla vydaná Münze Österreich.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru