Bond 007

James Bond je fiktivní postava vytvořená britským spisovatelem a novinářem Ianem Flemingem v roce 1953. Bond je britský tajný agent pracující pro MI6, který také odpovídá svému kódovému označení 007. Ve filmu ho ztvárnili herci Sean Connery, George Lazenby a další. Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan a Daniel Craig ve dvaceti šesti inscenacích. Všechny filmy kromě dvou natočila společnost Eon Productions. Bondovky jsou nejdelší nepřetržitě běžící filmovou sérií všech dob, která se nepřetržitě vyrábí od roku 1962 do současnosti. Za tu dobu Eon Productions vyrobila 24 filmů, přičemž Craig podepsal smlouvu na další dva.

Bond má řadu rysů, které se objevují v knihách, včetně radosti z aut, lásky k hazardu a záliby v alkoholu a cigaretách. Je také známý svými zženštilými způsoby, přičemž mnohé z Bond girls se samy o sobě staly ikonickými postavami. Jeho dobrodružství ho často zavedou do exotických míst, kde se střetává s různými padouchy, z nichž mnozí se sami o sobě stali ikonickými.

Bondovky jsou známé svými rychlými akčními sekvencemi, často propracovanými kulisami a kaskadérskými kousky a širokou škálou exotických lokací. Filmy také často obsahují témata britskosti, stejně jako zkoumání témat dobra proti zlu a bitvy mezi technologií a přírodou. Filmy se staly fenoménem popkultury a plodí širokou škálu zboží, včetně knih, videoher a dlouhotrvající série vedlejších románů napsaných různými autory.

Nabízíme mnoho stříbrných mincí agentem 007.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru