Private Mint Stříbrná mince Metallick 1 Oz USA

Metallica

Metallica je americká heavy metalová skupina, která vznikla v roce 1981 ve městě Los Angeles. Skupinu založili frontman James Hetfield a bubeník Lars Ulrich. Skupina se proslavila svým mixem tvrdého metalu a punkové energie. Metallica je jednou z nejúspěšnějších metalových skupin všech dob. Během své třicetileté kariéry prodali po celém světě více než 110 miliónů alb, získali ocenění za nejlepší album roku a hráli na všech hlavních rockových festivalech.

Metallica se stala ikonou metalové scény a ovlivnila celou řadu dalších skupin. Jejich první album „Kill ‚Em All“ se stalo základem thrash metalu a zahrnuje některé z nejslavnějších písní skupiny jako „Seek and Destroy“, „Jump in the Fire“ a „Hit the Lights“.

Rok po vydání prvního alba skupina vydala „Ride the Lightning“, které se stalo jejich nejúspěšnějším albem. Album se stalo průlomovým pro metalovou scénu a zahrnovalo písně jako „For Whom the Bell Tolls“, „Fade to Black“ a „Creeping Death“.

V roce 1986 skupina vydala své páté album „Master of Puppets“, které se stalo jejich nejúspěšnějším albem. Album zaznamenalo obrovský úspěch a skupinu zařadilo mezi nejvlivnější metalové skupiny všech dob. Album obsahuje některé z nejslavnějších písní skupiny, jako je například „Battery“, „Welcome Home (Sanitarium)“ a „One“.

Metallica se stala jednou z nejúspěšnějších metalových skupin všech dob. Jejich hudba se stala kultovní, a to nejen v metalové scéně. Skupina vydala další úspěšná alba jako „…And Justice for All“, „Metallica“, „Load“, „Reload“, „St. Anger“ a „Death Magnetic“. Skupina se stala legendou metalové scény a ovlivnila celou řadu dalších metalových skupin a interpretů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru