Karel III

Ráno 6. května 2023 byl ve Westminsterském opatství korunován král Velké Británie Karel III. Korunovace se zúčastnily stovky hodnostářů z celého světa, včetně premiéra Spojeného království, arcibiskupa z Canterbury a řady zahraničních velvyslanců a členů královské rodiny.

Ceremoniál začal průvodem královské rodiny v čele s králem ulicemi Londýna. Průvod doprovázely vojenské kapely, slavnostní stráže a velký zástup příznivců. Když průvod dorazil do opatství, arcibiskup z Canterbury provedl bohoslužbu modliteb a hymnů.

Král poté vstoupil do opatství a posadil se na korunovační stolici, zatímco arcibiskup z Canterbury ho pomazal svatým olejem. Poté byla králi předána koule a žezlo, které symbolizují jeho moc a autoritu jako panovníka Velké Británie. Arcibiskup z Canterbury poté nasadil králi královskou korunu na hlavu a oficiálně ho korunoval jako krále Karla III.

Po korunovačním obřadu se král, královna a královská rodina vrátili zpět do Buckinghamského paláce, kde je přivítal velký zástup příznivců. Nový král a královna se poté objevili na balkóně paláce, aby pozdravili davy.

Korunovace krále Karla III. znamená pro Spojené království novou éru, protože oslavuje návrat konstituční monarchie po období nejistoty a politických nepokojů. Očekává se, že jako nový král Velké Británie bude král Karel III. sjednocující postavou, která zemi přinese stabilitu a prosperitu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru