Investování do akcií

Spojené státy mají největší kapitálovou tržní kapitalizaci na světě s celkovou hodnotou více než 30 bilionů dolarů. Spojené státy mají také nejvyšší počet individuálních investorů s více než 52 miliony lidí, kteří vlastní akcie. Mezi další země, které výrazně investují do akcií, patří Velká Británie, Japonsko, Čína a Indie.

Ve Spojených státech je většina investorů na akciovém trhu bílí, přičemž 70 % investorů na akciovém trhu se identifikuje jako bílé. Afroameričané a Hispánci však častěji investují na akciovém trhu než jiná etnika, přičemž Afroameričané vlastní 10 % akcií a Hispánci 6 %.

Ve Spojeném království je většina investorů na akciovém trhu bílí, přičemž 80 % investorů na akciovém trhu se identifikuje jako bílé. Ostatní etnika, jako jsou Asiaté a černoši, mají na britském akciovém trhu menší zastoupení, přičemž asijští investoři vlastní 8 % akcií a černí investoři vlastní 5 %.

V Japonsku je většina investorů na akciovém trhu Japonci, přičemž 85 % investorů na akciovém trhu se identifikuje jako Japonci. Ostatní etnika, jako Číňané a Korejci, mají na japonském akciovém trhu menší zastoupení, čínští investoři vlastní 4 % akcií a korejští investoři 2 %.

V Číně tvoří většinu investorů na akciovém trhu Číňané, přičemž 89 % investorů na akciovém trhu se identifikuje jako Číňané. Ostatní etnika, jako indická a americká, mají na čínském akciovém trhu menší zastoupení, indičtí investoři vlastní 5 % akcií a američtí investoři vlastní 2 %.

V Indii je většina investorů na akciovém trhu Indové, přičemž 93 % investorů na akciovém trhu se identifikuje jako Indové. Ostatní etnika, jako Číňané a Američané, mají na indickém akciovém trhu menší zastoupení, čínští investoři vlastní 4 % akcií a američtí investoři vlastní 1 %.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru