Diamanty

Drahokam Pink Star

Nejdražší klenot světa se nedávno prodal za rekordních 53 milionů dolarů. Drahokam, známý jako „Pink Star“, je 59,6 karátový růžový diamant, který byl vytěžen v jihoafrickém dole v roce 1999.

Drahokam byl broušen a leštěn po dobu dvou let a poté byl zasazen do prstenu slavným klenotníkem Steinmetz Diamonds. Prsten byl představen na aukci v Ženevě ve Švýcarsku 13. listopadu 2013 a byl prodán anonymnímu kupci.

Růžová hvězda je největší vnitřně bezchybný diamant, který kdy Gemological Institute of America (GIA) klasifikoval. Je to také nejdražší drahokam, který byl kdy prodán v aukci.

Růžová hvězda je jedinečná směs vzácné barvy a čistoty, která je skutečně pozoruhodná. Je to největší známý vnitřně bezchybný efektní zářivě růžový diamant na světě.

Drahokam je připomínkou krásy a vzácnosti diamantů a síly přírody. Růžová hvězda je důkazem důležitosti ochrany životního prostředí a zdrojů, které nám poskytuje.

Růžová hvězda je připomínkou hodnoty drahých kamenů a potřeby chránit prostředí, ve kterém se nacházejí. Prodej drahokamu je připomínkou důležitosti ochrany a nutnosti zajistit zachování přírodního prostředí pro další generace.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru