Čuvašsko 

Čuvašsko je historická oblast v západním Rusku, která leží na jihovýchodním okraji Uralu mezi Volhou a Uralem. Jeho hlavním městem je Čeboksary. Čuvašsko bylo součástí SSSR až do rozpadu v roce 1991.

Historie Čuvašska je spojena s Chazary, kteří byli nomádští Turkové, kteří se usídlili v oblasti Uralu až k Volze. V 8. století byl Čuvašsko pojmenován po národech, kteří se usídlili v oblasti. V 11. století se Chazarské území rozdělilo na několik kmenů, mezi které patřily Chazarské a Čuvašské kmeny.

V roce 1552 byl Čuvašsko připojen k Osmanské říši a byl vyhlášen jako samostatné území s vlastním králem a soudní systém. V roce 1784 bylo Čuvašsko připojeno k Rusku a stalo se součástí Ruského impéria. Čuvašsko bylo později zařazeno mezi oblasti, které byly součástí SSSR.

Čuvašsko je dnes území s autonómii a je jednou z 21 republik, které tvoří Rusko. Místní obyvatelé jsou převážně Čuvašové, kteří představují více než 80 % populace. Čuvašští lidé jsou silně nábožensky orientovaní a převážně muslimští. Většina obyvatel mluví čuvašsky, což je příbuzný Turkům jazyk, který se víceméně používá v Čuvašsku.

Čuvašsko je domovem pro několik národních parků, mezi které patří Chazarský národní park, který je oblíbenou turistickou destinací. Dále je tu také Ural Národní Park, který je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně medvědů, vlků, divokých prasat a dalších.

Čuvašsko je známé svou vynikající kuchyní, která je založena na tradičních středověkých receptech. Mezi populární pokrmy patří chazarský boršč, čuvašské pelmeni, čuvašský kuskus a další. Čuvašská kuchyně je oslavována po celém Rusku.

Čuvašsko je fascinující krajina, která má bohatou historii a je domovem pro mnoho turistických lokalit. Je to místo, kde můžete zažít bohatou kulturu a historii a prozkoumat nádhernou přírodu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru