Moscow Mint of Goznak 1993 Rusko 1 oz 3 rubl BU

Vladimir Putin

Vladimir Putin je od roku 2000 prezidentem Ruska. Původně sloužil v sovětské armádě a poté byl zaměstnán v KGB. V roce 1996 se stal šéfem FSB, což je moderní podoba KGB. Putin se stal prezidentem v roce 2000 a byl re-zvolen po dalších dvou obdobích. Během jeho vlády se Rusko udrželo jako jedna z nejsilnějších světových mocností.

Putin prosadil několik pro-ruských zákonů, které umožnily jeho vládě více kontrolovat internet, média a veřejnou diskusi. Také silně podporoval rozvoj ruské ekonomiky a investice do infrastruktury.

Putin je známý svou tvrdou a nekompromisní politikou. Jeho vláda je však obecně považována za stabilní a konzistentní. Putin také vyjednal smlouvu o příměří mezi Ruskem a Gruzií v roce 2008 a navázal diplomatické vztahy s Čínou.

Putin se stal také terčem mezinárodních kritik za jeho odmítání vyšetřování o údajných porušování lidských práv v Rusku a jeho podpora separatistů v Ukrajině. Putin je také kritizován za to, jak se vyrovnal s opozicí a za to, že Rusko vykonalo anexi Krymu v roce 2014.

Putin zůstává silnou a kontroverzní postavou ve světové politice. Jeho vláda se může pochlubit několika úspěchy, ale také je obviňována z porušování lidských práv a porušování mezinárodního práva.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru