Private Mint Stříbrná mince Black Sabbath 1 Oz USA

Black Sabbath

Black Sabbath je průkopnická anglická rocková kapela, která vznikla v Birminghamu v roce 1968. Jsou široce považováni za jednu z nejvlivnějších heavymetalových kapel všech dob. Původní sestava Black Sabbath se skládala z Ozzyho Osbourna na zpěv, Tonyho Iommiho na kytaru, Geezera Butlera na baskytaru a Billa Warda na bicí.

Black Sabbath jsou známí svým temným a těžkým zvukem, který se vyznačuje ikonickými kytarovými riffy Tonyho Iommiho, mohutnými basovými linkami Geezer Butler a výrazným vokálem Ozzyho Osbourna. Jsou považováni za jednu z prvních kapel, které definovaly žánr heavy metalu svým stejnojmenným debutovým albem, které vyšlo v roce 1970. Album obsahovalo klasické skladby jako „Black Sabbath“, „N.I.B.“ a „The Wizard“.

V průběhu 70. let Black Sabbath vydali několik úspěšných alb, včetně „Paranoid“ (1970), „Master of Reality“ (1971) a „Sabbath Bloody Sabbath“ (1973), mezi ostatními. Tato alba dále upevnila svůj status jedné z předních kapel na vznikající heavy metalové scéně.

V průběhu let prošli Black Sabbath několika změnami v sestavě, kdy různí členové odešli a znovu se připojili ke kapele. Ozzy Osbourne odešel v roce 1979 a Ronnie James Dio, Ian Gillan a Glenn Hughes působili jako hlavní vokalisté, než se Osbourne vrátil v roce 1997. Skupina vydala četná alba a vydala se na několik turné a nadále ovlivňovala generace rockových a metalových hudebníků.

V roce 2017 se Black Sabbath vydali na své poslední turné s příhodným názvem „The End“, aby se rozloučili se svými fanoušky. Turné skončilo v roce 2017, což fakticky znamenalo konec živých vystoupení kapely. Navzdory závěrečnému turné zůstává odkaz Black Sabbath a jejich dopad na rockové a metalové žánry významný.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru