The Perth Mint

Perth Mint je jednou z předních světových mincoven. Nachází se v Perthu v Austrálii a je nejstarší fungující mincovnou v zemi a je známá svou produkcí vysoce kvalitních mincí a slitků se zákonným platidlem.

Mincovna Perth byla založena v roce 1899 britskou vládou jako součást systému královské mincovny a začala vyrábět mince v roce 1906. Od té doby vyrábí mince pro mnoho zemí, včetně Austrálie, Nového Zélandu, Fidži, Spojeného království a Spojené státy. Vyrábí také pamětní mince a medaile, stejně jako zlaté a stříbrné cihly.

Mincovna Perth je známá svými inovativními návrhy mincí, na kterých jsou často vyobrazena původní australská zvířata, jako je klokan, emu a koala. Mincovna vyrábí také „proof“ mince, které se vyznačují vysokou kvalitou a detailním provedením.

Mincovna Perth je také známá pro své zlaté a stříbrné slitky, které vyrábí v různých velikostech a tvarech. Nejoblíbenější je zlatý slitek Perth Mint, který je k dispozici ve velikostech 1 oz, 10 oz a 1 kilogram. Mincovna vyrábí také stříbrné mince a slitky, ale také platinové a palladiové mince a slitky.

Kromě výroby mincí a slitků nabízí mincovna Perth také řadu služeb, jako je skladování zlata a stříbra, numismatické služby a obchodování se zlatem a stříbrem. Mincovna je také oblíbenou turistickou destinací s muzeem a interaktivní expozicí popisující její historii a výrobní proces.

V našem eshopu najdete mnoho stříbrných ale i zlatých mincí od mincovny The Perth Mint.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru