9Fine Mint Isaac Newton 1 Oz

Isaac Newton

Isaac Newton (4. ledna 1643 – 31. března 1727) byl anglický matematik, fyzik a astronom, který je známý hlavně pro objevy v oblasti gravitace a klasické mechaniky. Byl jedním z nejvýznamnějších představitelů vědní revoluce a je považován za jednoho z nejvlivnějších a nejvýznamnějších vědců všech dob.

Newton se narodil v Woolsthorpe v Lincolnshire a vyrostl v rodině sedláka. Studoval na Trinity College v Cambridge, kde v roce 1667 obdržel titul bakaláře v oboru matematiky. Jeho práce byla významná pro matematiku, fyziku, astronomii a filozofii. V roce 1687 zveřejnil svou nejslavnější práci, Principia Mathematica, ve které popsal zákon gravitace.

Newton byl také jedním z prvních teoretiků moderní fyziky. Jeho teorie je v současnosti základem pro většinu moderní fyziky. Jeho dílo také zahrnovalo objevy v optice, studium křídových čar, studium barevného spektra a objev refrakce světla.

Newtonovo dílo ovlivnilo celou řadu oborů, včetně matematiky, fyziky, astronomie, filozofie a dalších. Jeho teorie byly přijaty po celém světě a staly se základem pro vývoj moderní fyziky. V roce 1705 byl Newton jmenován členem Královské společnosti (Royal Society) a v roce 1703 získal titul Sir. Jeho dílo bylo oceněno i dodatečně, když byl v roce 1799 jmenován prvním prezidentem Královské společnosti pro vědu.

Nabízíme stříbrnou minci Isaac Newton o váze 1 Oz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru