New Zealand Mint Tetris Color 1 oz

Tetris

Tetris je počítačová hra, kterou vymyslel ruský programátor Alexey Pajitnov v roce 1984. Hra se skládá z šesti různě tvarovaných dílů, které se nazývají tetrominoes, a jsou umístěny na herním plánu o velikosti deseti vrstev a dvaceti sloupců. Cílem hráče je složit všechny tetrominoes do herního plánu tak, aby se vytvořila plná řada, která se následně sama smaže. Každé smazání řady se počítá jako jeden bod. V případě, že hráč nezvládne složit tetrominoes do herního plánu, dojde k ukončení hry.

Hra se skládá ze dvou různých herních módů; režimu normálního hraní a režimu Marathon. Režim normálního hraní umožňuje hráči hrát po dobu jedné minuty. Za každou úspěšně dokončenou řadu dostává hráč body, které se počítají do celkového skóre. Režim Marathon je podobný normálnímu hraní, ale hráči mají možnost hrát po dobu až 15 minut.

Hra se ve světě stala oblíbenou a byla přeložena do mnoha jazyků. Tetris byl také představen v řadě herních konzolí a počítačů. V roce 1988 byla vydána první komerční verze hry pro Nintendo Entertainment System, která se stala velmi populární.

V současné době existuje mnoho různých verzí Tetrisu. Mezi ty nejpopulárnější patří Tetris 99, který je exkluzivní pro Nintendo Switch a Tetris Battle Royale, který je dostupný pro PC a mobilní zařízení.

Nabízíme také několik stříbrných mincí s motivem Tetris

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru