The Perth Mint Australia 2015 Australia 1 Oz Koala

Koala mince

Koala stříbrná mince je australská stříbrná mince, která byla vydána v roce 2000. Mince má hodnotu 1 australského dolaru a je vyrobena ze 99,9% čistého stříbra. Mince je pojmenována po symbolu Austrálie, koalě. Na jedné straně mince je koala sedící na stromu, zatímco na druhé straně je australské královské znamení. Mince má hmotnost 1 unce (31,1 gramu) čistého stříbra a průměr 45,6 mm.

Tato mince je velmi populární mezi sběrateli a je často vyhledávána pro její vysokou hodnotu a kvalitu. Mince je často k dispozici ve vzácných sériích, které jsou vyrobeny pro sběratele. Tyto série obvykle obsahují limitované počty mincí, což je důvod, proč jsou velmi vzácné a drahé. Tyto mince jsou obvykle prodávány za ceny vyšší než hodnota stříbra, což je důvod, proč jsou tak populární.

V roce 2010 byla vydána speciální edice Koala mince s motivem „Australan roku“. Tato mince byla vyrobena ve vzácných edicích, které byly k dispozici pouze pro sběratele. Tyto speciální edice byly vyrobeny z různých materiálů jako zlato, stříbro a měď.

V roce 2011 byla vydána sběratelská edice Koala mince s motivem „Říční koala“. Tato mince má stejnou hodnotu jako ostatní Koala mince, ale je vyrobena z čistého zlata. Mince má hmotnost 1/4 unce a je vyrobena ze 99,99% čistého zlata.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru