Superman

Superman je fiktivní postava, známá hlavně jako hrdina komiksů vydávaných společností DC Comics. Byl vytvořen redaktorem Joe Shusterem a výtvarníkem Joe Cemrem v roce 1938 a od té doby se stal jedním z nejslavnějších a nejpopulárnějších postav v komiksové historii. Superman je nejznámějším superhrdinou světa a jeho popularita překonala hranice komiksů a byla přenesena do filmů, televize, videoher a dalších médií.

Superman je typickým příkladem moderního superhrdiny. Jeho schopnosti jsou obdivuhodné, včetně nadlidské síly a rychlosti, schopnosti letu, nezranitelnosti a schopnosti používat zrak a různé druhy zrakového zaměření. Superman je také schopen vyzařovat záření z jeho úst nebo očí, které může použít ke své výhodě.

Superman je vyobrazen jako symbol dobrého a spravedlivého boje proti zlu. Je obdařen vlastnostmi, které jsou příkladem lidské dokonalosti a spravedlnosti. Jeho činy jsou vždy motivovány chutí zachránit ty, kteří jsou slabí a bezbranní.

Uvnitř komiksového světa Superman má několik protivníků, kteří se snaží zničit Zem a její obyvatele. Mezi nejznámější patří Lex Luthor, General Zod, Brainiac a Darkseid.

Superman je jednou z nejoceňovanějších a nejsilnějších postav v komiksovém světě. Jeho schopnosti a hrdinské činy jsou obdivuhodné a inspirovaly mnoho lidí po celém světě.

Stříbrné mince najdete v našem eshopu zlatoproradost.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru