UNITED STATES MINT Stříbrný americký dolar 1804 NOVORAŽBA 2 Oz ( 62

Nejdražší mince světa

Mince jsou malé kruhové kovové disky, které se používají jako oficiální platební prostředky v mnoha zemích po celém světě. Existují mince z různých kovů a s různou hodnotou. Některé mince jsou však vzácnější a dražší než jiné. Tady je přehled nejdražších mincí světa.

Florencie: Nejdražší mince světa je florentská dukátová mince z roku 1593. Je vyrobena ze zlata a stála na aukci v roce 2005 za neuvěřitelných 6,5 milionu dolarů.

Australská Sovereign: Další z nejdražších mincí na světě je Australská sovereign z roku 1855. Tato mince byla vyrobena ze zlata a je jednou z nejvzácnějších mincí světa. Na aukci v roce 2013 byla prodána za 3,5 milionu dolarů.

Americký dolar: Nejdražší americkou mincí je stříbrný dolar z roku 1804. Mince byla vyrobena ze stříbra a byla na aukci v roce 1999 prodána za 4,1 milionu dolarů.

Kanadský dukát: Kanadský dukát, vyrobený z čistého zlata, je jednou z nejvzácnějších mincí světa. Na aukci v roce 2013 byl prodán za 3,3 milionu dolarů.

Japonský dukát: Japonský dukát z roku 1680 je další z nejdražších mincí světa. Mince je vyrobena ze zlata a na aukci v roce 2009 byla prodána za 2,8 milionu dolarů.

Takže, to je přehled nejdražších mincí světa. Tyto vzácné mince jsou opravdové sběratelské klenoty a jsou ceněny jako nejcennější poklady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru