The South African Mint Krugerrand stříbrná mince 1 Oz

South African Mincovna

South African Mint je mincovna v Johannesburgu, Jižní Africe. Je to nezávislá vládní organizace, která je součástí Ministerstva financí Jižní Afriky. South African Mint vyrábí mince pro Jižní Afriku a také pro některé jiné africké země. South African Mint vyrábí také mince pro investiční a sběratelské účely.

South African Mint vyrábí mince s různými hodnotami. Tato mince je užívána k platbám v Jižní Africe a také jako sběratelské předměty. South African Mint také vyrábí medaile a odznaky.

South African Mint byl založen v roce 1941. První mince, které se vyrobily, byly 5 centové, 10 centové, 20 centové a 50 centové. V roce 1960 byl vyroben první rand, který je dodnes základní měnou Jižní Afriky. South African Mint také vyrábí obrázkové mince se symboly Jižní Afriky, jako například mince s obrázkem baobabu.

South African Mint je známý pro svou vysokou kvalitu mincí. Mince se vyrábějí ze slitiny mědi a niklu. Tato slitina je odolná a trvanlivá. South African Mint také vyrábí mince s vysokou kvalitou reliéfu a obrázky.

South African Mint představuje jednu z největších mincovny v Africe. Zajišťuje, aby mince byly kvalitní a trvanlivé. South African Mint také vyrábí mince pro sběratele a investory, kteří hledají kvalitní mince.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru