Sedm divů světa

  1. pyramid Cheopsova: Největší a nejstarší z egyptských pyramid, Cheopsova pyramida leží v Gíze, nedaleko Káhiry. Postavena ve 4. století před naším letopočtem, pyramida je největší z osmi divů starověkého světa. Je to jediná starověká stavba, která se dochovala až do dnešních dnů.
  2. Artemidin chrám v Éfezu: Tato starověká stavba byla postavena ve 4. století před naším letopočtem a sloužila jako chrám bohyně Artemidě. Díky svému obdivuhodnému designu a velikosti byl Artemidin chrám považován za jeden z největších a nejkrásnějších chrámů v Antickém Řecku.
  3. Koloseum v Římě: Tento otevřený stadion byl postaven ve dvacátém století před naším letopočtem v Římě. Sloužil jako místo pro gladiátorské zápasy, obřady a slavnosti. Koloseum je jednou z největších a nejstarších staveb svého druhu.
  4. Hanging Gardens of Babylon: Tyto krásné zahrady byly postaveny ve 2. století před naším letopočtem v Babylonu a byly jedním z nejkrásnějších divů starověkého světa. Zahrady se skládaly z více než 400 palem a byly postaveny v osmi patrech vysokých teras.
  5. Chrám Maury v Rhodosu: Tento chrám byl postaven v Rhodosu ve 3. století před naším letopočtem. Chrám byl postaven ve tvaru obrovského slona a byl obdivuhodný díky svému rozsáhlému a nádhernému designu.
  6. Velká čínská zeď: Tento mohutný obranný systém byl postaven v 7. století před naším letopočtem v Číně. Zeď se skládá z mnoha kamenných a pískovcových bloků, které byly spojeny dohromady a byly až sedm metrů vysoké.
  7. Svatá Sofie: Tato starobylá stavba byla postavena v Konstantinopoli (dnešní Istanbul) ve 4. století. Tato bazilika byla postavena jako křesťanský chrám a později byla přeměněna na mešitu. Stavba je obdivuhodná díky svému velkolepému designu a častým architektonickým inovacím.

  Velice často se využívají motivy sedm divů světa na mince . Také nabízíme několik mincí s tématikou sedm divů světa

  Diskuze

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Nákupní košík
  Přejít nahoru