Rhodium

Rhodium je chemický prvek s symbolem Rh a atomovým číslem 45. Je to bílý kovy, který je nejtužší a nejtvrdší ze všech představitelů chemické skupiny platinových kovů. Pochází ze skupiny platinových kovů, které jsou také známé jako platinové kovy.

Vzácný kov je velmi odolný vůči korozi, což je důvod, proč je oblíbený pro různé aplikace. Je to také velmi odolné vůči vysokým teplotám, což z něj činí skvělý materiál pro výrobu pevných katalyzátorů a katalytických nádrží.

Rhodium má velmi vysokou reflektivitu, což z něj činí skvělý materiál pro zrcadla a zrcadlové povrchy. Je také velmi odolné vůči chemickým reakcím, které jsou potřebné pro tyto aplikace.

Rhodium je také velmi cenný pro své použití v přístrojovém průmyslu. Používá se k výrobě precizních komponentů pro kontaktní čočky, což je potřebné pro přesné měření teploty, tlaku a jiných ukazatelů.

V současnosti se rhodium používá také k výrobě různých elektronických zařízení, protože je velmi odolný vůči vysokým teplotám a má velmi dobrou elektrickou vodivost. Používá se také k výrobě šperků a šperkových komponentů pro svůj lesk a trvanlivost.

Rhodium je také velmi cenný pro své použití v automobilovém průmyslu. Používá se pro různé účely, jako je například výroba katalyzátorů a jiných částí pro auta.

Navzdory své ceně je rhodium poměrně běžně dostupné. Najde se v různých minerálech a horninách, jako je kvarc, čedič, anortit a mramor. Je také možné získat rhodium z různých druhů rud, které se nacházejí v oblastech s bohatými zdroji platinových kovů.

Výjimečně se používá na potažení stříbrných mincí

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru