Stříbrná mince The Queen's Beasts Red Dragon 2 Oz 2017

Red Dragon-Červený drak

Červený drak je mýtické stvoření, které se v historii vyskytovalo v mnoha různých kulturách. Obvykle je zobrazován jako velké, silné a nebezpečné zvíře s křídly, rohy a dlouhým ocasem. Červený drak je často spojován s ohněm a ničením a je často vnímán jako symbol moci, síly a strachu.

V čínské mytologii je červený drak považován za symbol štěstí, štěstí a síly. Věří se, že mít doma červeného draka přinese štěstí a bohatství. Červený drak je také vnímán jako mocný ochránce a strážce a často se používá k odhánění zlých duchů.

V západním světě je Červený drak často vnímán jako symbol zla a zkázy. Bývá zobrazována jako mocná, a přesto zlovolná síla a je spojována se smrtí, ničením a chaosem.

Červený drak byl také uveden v literatuře a populární kultuře. V J.R.R. Tolkienův Hobit, Drak Smaug je popsán jako mocný červený drak, který střeží obrovský poklad. Červený drak je také oblíbenou postavou ve fantasy hrách a hrách na hrdiny, kde je často vnímán jako mocný protivník.

Bez ohledu na to, v jaké kultuře nebo mytologii se vyskytuje, je Red Dragon mocné a tajemné stvoření, které po staletí uchvacuje představivost lidí na celém světě.

Tento motiv si vypůjčila pro své stříbrné mince také Britská královská mincovna pro sérii The Queen’s Beasts Red (Dragon ) o váze 2 Oz rok vydání 2017

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru