ACES COINS Quentin Jerome Tarantino sada 6 ks

Quentin Jerome Tarantino

Quentin Jerome Tarantino je americký filmový režisér, scenárista a producent, známý pro svůj nezaměnitelný styl, který se vyznačuje násilím, intenzivním dialogem, vtipem a odkazy na populární kulturu. Jeho filmy často kombinují žánry, překračují hranice a čerpají inspiraci z různých filmových a televizních děl.

Tarantino se narodil 27. března 1963 v Knoxville, Tennessee. Svou kariéru začal jako zaměstnanec ve videopůjčovně, kde měl přístup k širokému výběru filmů. Tato zkušenost ho silně ovlivnila a přispěla k jeho pozdějšímu uměleckému stylu.

Jeho průlomovým filmem byl „Pulp Fiction“ z roku 1994, za který získal Oscara za nejlepší scénář. Film je známý svou nechronologickou strukturou, syrovostí a vtipem. Dalším významným filmem je „Reservoir Dogs“ (1992), který poprvé ukázal Tarantinovu zručnost ve psaní a režii. Sledovaly ho další úspěšné filmy, jako například „Kill Bill“ (2003-2004), „Inglourious Basterds“ (2009), „Django Unchained“ (2012) a „The Hateful Eight“ (2015).

Tarantinovy filmy jsou často inspirovány a odkazují na různé žánry a styly, včetně spaghetti westernů, kung-fu filmů, blaxploitationu, noiru a kriminálních thrillerů. Jeho přístup k násilí je často stylizovaný a extravagantní, což vytváří jeho charakteristický estetický prvek. Tarantino také využívá jazykového nadšení a dialogů plných vtipů a ostřířských poznámek.

V posledních letech Tarantino oznámil, že plánuje ukončit svou režisérskou kariéru po desátém filmu. V roce 2019 vydal svůj devátý film s názvem „Once Upon a Time… in Hollywood“, který se odehrává v Hollywoodu v roce 1969 a kombinuje reálné události s fiktivními postavami. Tento film byl velmi dobře přijat kritikou a získal několik ocenění, včetně dvou Oscarů.

Tarantino je známý jako režisér, který dává prostor silným hereckým výkonům a často spolupracuje se stálými herci, jako jsou Uma Thurman, Samuel L. Jackson a Christoph Waltz. Jeho filmy mají výrazný vliv na populární kulturu a jeho styl ovlivnil mnoho dalších tvůrců a režisérů.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru