Pricezna Diana

Pricezna Diana byla anglická královská rodina, která pochází z viktoriánského období. Jejím zakladatelem byl Albert prince z Walesu, který se později stal králem. Pricezna Diana se narodila roku 1961 a byla nejmladší dcerou sira Johna Spencera. Její matka byla Frances Ruth Burke Roche, vnučka 8. hraběte Spencera.

Diana se vypracovala jako jedna z nejpopulárnějších osobností své doby. Její nekonformní styl vyjadřování a úžasná krása učinily z ní senzaci. Diana byla dobrá vůdkyně a vystupovala na veřejnosti s úctou, za což jí bylo uděleno vážení a respekt.

Diana se stala velmi oblíbenou v rámci veřejnosti a také v královské rodině. Její půvab a laskavost učinily z ní oblíbenou osobnost. Diana byla velkou podporovatelkou různých charitních organizací a věnovala se mnoha dobrým skutkům.

Pricezna Diana zemřela v roce 1997 při tragické autonehodě v Paříži. Její smrt vyvolala mezinárodní smutek. Diana byla pohřbena v rodinné hrobce v Althorpu. Její odkaz pokračuje v jejích dvou synových, Williamu a Harry.

Na připomínku na lidovou princeznu Dianu. Byla vydaná stříbrná mince a bylo pouze raženo 2000 ks mincí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru